Jihočeský kraj » Aktuality » Sympozium „Společný životní a hospodářský prostor Bavorsko/jižní Čechy - prostor bez bariér

26.4.2011

V rámci přeshraniční spolupráce Dolního Bavorska a Jihočeského kraje se uskuteční pod záštitou vládního prezidenta Heinze Grunwalda a hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly sympozium „Společný životní a hospodářský prostor Bavorsko/jižní Čechy – prostor bez bariér“.
Od 1. května 2011 bude pro občany České republiky zaveden volný pohyb pracovních sil a služeb. Jaké dopady se mohou očekávat pro podniky, firmy a zaměstnance na obou stranách hranice po zavedení zcela volného pohybu pracovních sil a služeb, jak se změny projeví na pracovním trhu a odborném vzdělávání a jaké bariéry stále přetrvávají? Nad uvedenými tématy mohou zástupci podniků, firem a zaměstnanců diskutovat spolu s odborníky z Jihočeského kraje a Dolního Bavorska na setkání, které se uskuteční  v pondělí 2. května 2011 od 14,30 hodin v budově Průmyslové a hospodářské komory Dolního Bavorska v Pasově.