Jihočeský kraj » Aktuality » Prezentace Jihočeského kraje na veletrhu EXPO REAL 2011

Prezentace Jihočeského kraje na veletrhu EXPO REAL 2011

19.9.2011

Ve dnech 4. - 6. 10.  představí Jihočeský kraj v Mnichově svou investiční a turistickou nabídku na 14. ročníku mezinárodního odborného veletrhu realitních nemovitostí Expo Real 2010, který je současně s francouzským veletrhem MIPIM Cannes považován za přední událost v oblasti investic a realit. Jedná se o největší přehlídku projektů společností, developerů, regionů a měst a zároveň významné fórum pro analýzu realitního trhu. Veletrh má tradičně velkou návštěvnost  a udržel si stabilní postavení a klientelu i v době ekonomické krize. Pro Jihočeský kraj má účast na bavorském veletrhu význam také z důvodu blízkosti partnerských regionů Dolní Bavorsko a Horní Rakousko, což představuje potenciál pro podporu přeshraniční ekonomické spolupráce. Příkladem může být projekt "Standort Aktiv: interregional" Jihočeské hospodářské komory a dolnorakouského partnera, který usiluje o kooperativní rozvoj lokalit v příhraničí na ose Vídeň - České Budějovice, rozšiřování trhu práce a přivedení finančních prostředků do této oblasti.