Jihočeský kraj » Aktuality » Jihočeský kraj se zúčastnil výstavy regionů Podmoskovje 2011

Jihočeský kraj se zúčastnil výstavy regionů Podmoskovje 2011

20.10.2011

Jihočeská delegace v čele s prvním náměstkem hejtmana Jihočeského kraje Martinem Kubou se ve dnech 19. – 21. 10. zúčastnila výstavy regionů Podmoskovje 2011, kde se prezentoval také Jihočeský kraj. U této příležitosti proběhla řada jednání s představiteli Moskevské oblasti o možnostech budoucí spolupráce mezi Moskevskou oblastí a Jihočeským krajem za účelem podpory jihočeských podnikatelů a navázání dlouhodobé kooperace.  Spolupráce by se měla rozvíjet v oblastech hospodářství, pracovního trhu, vzdělávání, vědy a techniky, zdravotnictví, kultury a cestovního ruchu. První náměstek Kuba byl přijat řadou představitelů Moskevské oblasti a také Petrem Kolářem, velvyslancem ČR v Ruské federaci. Zároveň proběhlo setkání se zástupci místních podnikatelů a představiteli Obchodně průmyslové komory Moskevské oblasti. Zde bylo diskutováno, jaké konkrétní kroky by v současné době mohly být podniknuty pro podporu podnikatelů na obou stranách. Memorandum o obchodně-hospodářské, vědeckotechnické a kulturní spolupráci mezi vedením Moskevské oblasti Ruské federace a Jihočeským krajem bude podepsáno v první polovině příštího roku.